آزمون SAT

آزمون sat

آزمون sat برای اولین بار در سال 1926 در ایالات متحده آمریکا اجرا شد. این آزمایش توسط هیئت کالج آمریکایی، یک سازمان غیرانتفاعی اداره می شود.

همواره تحصیل در ترکیه برای دانشجویان ایرانی با چالش هایی همواره بوده که یکی از این چالش ها ازمون sat است.

 آزمون SAT یک آزمون ورودی دانشگاه است و دانشجویان می توانند از طریق آزمون وارد دانشگاه شوند و از هر دانشگاه نمرات متفاوتی کسب کنند.

این آزمون محدود به حوزه های خاصی نیست و برای پذیرش در تمامی حوزه ها طراحی شده است. آزمون SAT یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است که چهار بار در سال در ماه های اکتبر، دسامبر، مارس و می گرفته می شود.

با شرکت در این آزمون می توانید درخواست خود را به دانشگاه های سراسر جهان مانند آمریکا، ترکیه، کانادا، استرالیا، انگلستان، نروژ و … ارسال کنید.

شما می توانید این تست را هر چند بار که دوست دارید انجام دهید و نتایج آزمون قبلی در آزمون بعدی محاسبه نخواهد شد. هزینه شرکت در این آزمون برای هر نفر 101 دلار است که توسط موسسه کالج برد تعیین شده است.

منبع اصلی این آزمون کتابچه راهنمای موسسه هیئت مدیره دانشگاه است. نتایج سه هفته بعد از آزمون اعلام خواهد شد. همانطور که از نام SAT (Scholastic Aptitude Test) نشان داده شده است،

این آزمون نوعی آزمون استعداد تحصیلی است که با توجه به استاندارد های بین المللی فراوانی که گذرانده است، می تواند گزینه مناسبی برای استعدادیابی و انتخاب استعداد در رشته های مختلف باشد.

SAT در اصل برای ارتش ایالات متحده و یک تست هوش برای ارتش ایالات متحده بود. اما به تدریج به دلیل جذابیتی که داشت، در سال 1926 به عنوان آزمون ورودی یک دانشگاه معتبر پذیرفته شد.

اما این پایان کار نبود و در سال 1940 SAT به عنوان آزمون ورودی دانشگاه تبدیل شد که رسمی ترین سیستم در جهان است. ایالات متحده با حدود 300000 نفر در دانشگاه های مختلف ثبت نام کرده اند.

با گذشت زمان، SAT از این هم فراتر رفت و در سال 2010 به محبوب ترین آزمون در کشور تبدیل شد. SAT یک آزمون استاندارد است که با تکیه بر درک و مهارت های ریاضی شما آمادگی شما را برای ورود به کالج یا دانشگاه نشان می دهد!

در واقع در این آزمون شما کم ترین نیاز را به حافظه خود خواهید داشت و ابزار شما قدرت تحلیل شما در حین آزمون است. اما سوالی که در این جا مطرح می شود

این است که چرا آزمایش در ایالات متحده باید برای ما این قدر مهم باشد. حتی با این شرایط سخت مهاجرت به آمریکا؟ نگران نباشید، ما پاسخ شما را داریم.

ایالات متحده SAT را هم زمان با ایالات متحده در 24 ژانویه، 14 مارس، 2 می و 6 ژوئن برگزار می کند و خبر خوب این است که هر یک از دانشگاه های مقصد درصد قابل توجهی از ظرفیت کلاس درس خود را به غیر

دانشجویان بومی اختصاص می دهند که همیشه در این رشته عالی بوده اند و هر ساله بسیاری از آن ها در دانشگاه های معتبر انگلیسی زبان ترکیه تحصیل می کنند. برای بررسی شرایط ثبت نام و جزئیات بیشتر در مورد آزمون SAT در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای شرکت در این آزمون چه زمانی است؟

می توان گفت که آزمون اردیبهشت (می) بهترین زمان برای شرکت در این آزمون است.

برای قبولی در دانشگاه باید چه نمره ای بگیرم؟

آزمون sat

پاسخ این سوال مربوط به دانشگاه و رشته مورد نظر است. البته، هر چه نمرات شما بالا تر باشد، شانس شما برای تحصیلات عالی در یک دانشگاه معتبر بیشتر است.

اما خبر خوب این است که آزمون SAT بر خلاف آزمون های دیگر مانند YOS امکان جداسازی را برای دانش آموزان غیر ترک دارد. این به این معنی است

که حتی اگر در آزمون YOS نمرات خوبی کسب کنید، نتوانید وارد دانشگاه مورد نظر خود شوید زیرا دانشجویان زبان ترکی در اولویت هستند، اما در آزمون SAT این اتفاق نمی افتد.

هزینه آزمون sat

آزمون sat

   هزینه ثبت نام در آزمون Sat بسته به شرایط و گزینه های انتخاب شده توسط متقاضی، از موسسه ای به موسسه دیگر بسیار متفاوت است. هزینه آزمون SAT به شرح زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام: 55 دلار+ هزینه ‌ای که برای ثبت نام افراد خارجی / غیر آمریکایی  (49  دلار برای SAT ترکیه)
 • هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله: 68 دلار + هزینه ‌ای که برای ثبت نام افراد خارجی / غیر آمریکایی (49 دلار برای SAT ترکیه)
 • هزینه ثبت نام از طریق تلفن: 15 دلار
 • هزینه تغییر محل آزمون: 25 دلار
 • هزینه کنسل کردن ثبت نام به شیوه‌ تغییر ددلاین یا هر تغییر دیگری: 25 دلار
 • هزینه کنسل کردن ثبت نام در روز آزمون برای تغییر ددلاین: 35 دلار
 • هزینه ثبت نام با تاخیر (اگر قبل از پایان مهلت ثبت نام با تاخیر اقدام کنید): 30 دلار
 • هزینه دریافت گزارش ‌های بیشتر از نمره آزمون یا دریافت نمره زود تر از موعد: 12 دلار
 • هزینه دریافت نمرات بایگانی شده: 31 دلار
 • هزینه سرویس پاسخ گویی شما: 16 دلار (سوالات، پاسخ‌ های درست و نحوه‌ نمره دهی برای شما ارسال می ‌شود).
 • هزینه تایید نمره دستی: 55 دلار (در این حالت دفترچه پاسخ شما کاملا به ‌صورت دستی مورد بررسی قرار می ‌گیرد).
 • هزینه رفتن در لیست انتظار: 53 دلار
 • برخی مراکز برگزاری آزمون هزینه‌ اضافی دریافت می ‌کنند: 24 دلار
 • البته باید توجه کرد عوامل دیگری مانند مرکزی که آزمون در آن برگزار می‌ شود در هزینه‌ آزمون تاثیر گذار است.

موسسه مهاجرتی علم ویرا یک از موسسه هایی است که می توانید از طریق آن در آزمون سنجش دانشجوی SAT شرکت کنید.اگر می خواهید بیشتر درباره آزمون SAT بدانید .می توانید با مشاورین علم ویرا در تماس باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟
فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *