انواع ویزای مهاجرتی بلاروس

سالانه هزاران نفر به دلایل متفاوتی مثل تحصیل، کار و… برای مهاجرت به سرزمین‌های دیگر اقدام می‌کنند. برای مهاجرت به کشور‌های دیگر لازم است که ویزای آن کشور را در دست داشته باشید. ویزای هر کشور در واقع مجوز ورود شما به آن کشور است. در حال حاضر یکی از کشور‌های مهاجر‌پذیر کشور بلاروس است. در سال‌های اخیر بلاروس به واسطه‌ی سیستم آموزشی و هزینه‌های مناسب تحصیل و زندگی توجه دانشجویان را جلب کرده است. در این مقاله سعی داریم انواع ویزای مهاجرتی بلاروس را معرفی کنیم.

چه کسانی باید ویزا بلاروس بگیرند؟

پیش از اینکه به سراغ معرفی انواع ویزای مهاجرتی بلاروس برویم، لازم است بدانیم که اصلاً ویزا لازم داریم یا خیر. مردم برخی از کشور‌ها برای ورود به بلاروس نیازی به اخذ ویزا ندارند. این افراد باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند تا بتوانند بدون ویزا وارد خاک کشور بلاروس شوند.

۱٫ مردم کشور‌های عضو اتحادیه اروپا

۲٫ دارندگان پاسپورت دیپلماتیک از کشور‌های بنگلادش، بولیوی، مجارستان، ویتنام، مصر، هندوستان، اندونزی، ایران، کامبوج، جمهوری خلق چین، جمهوری کره، لائوس، میانمار، امارات، متحده عربی، عمان، پرو، لهستان، رومانی، سوریه، اسلواکی ، ترکمنستان، تایلند.

۳٫ طبق مقررات ویزای جمهوری بلاروس، شهروندان کشور‌های آذربایجان، آرژانتین، ارمنستان، برزیل، کوبا، اکوادور، گرجستان، اسرائیل، قزاقستان، قرقیزستان، مقدونیه، مولداوی، مغولستان، مونته نگرو، جمهوری خلق چین، قطر، روسیه، صربستان، تاجیکستان، ترکیه، امارات متحده عربی، اوکراین، ازبکستان، ونزوئلا نیز می‌توانند بدون ویزا وارد کشور بلاروس شوند.

انواع ویزای مهاجرتی بلاروس

ویزا‌های مهاجرتی اکثر کشور‌ها از جمله جمهوری بلاروس انواع مختلفی دارد. در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از این ویزاها خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی

اولین ویزا از انواع ویزای مهاجرتی بلاروس، ویزای تحصیلی است. تحصیل در بلاروس به دلیل ارزان بودن و امکانات مناسب مورد توجه دانشجویان بسیاری از کشور‌ها از جمله ایران است. تحصیلات عالی در کشور بلاروس در دانشگاه علوم پایه، مؤسسه فنی حرفه‌ای، کالج‌ها و آکادمی‌ها ارائه می‌شود. اگر کسی قصد تحصیل در بلاروس را دارد لازم است که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کند. این افراد می‌توانند بعد از گرفتن پذیرش دانشگاه در بلاروس، ویزای تحصیلی این کشور را اخذ کنند.

انواع ویزای تحصیلی بلاروس؛ ویزای مهاجرتی بلاروس

ویزای تحصیلی بلاروس شامل دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت است. در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.

ویزای مهاجرتی بلاروس
ویزای تحصیلی کوتاه مدت نوع C بلاروس

برخی از افراد برای شرکت در یک دوره آموزشی یا ترم کوتاه که کمتر از ۹۰ روز است به بلاروس می‌روند. این افراد باید ویزای کوتاه مدت بگیرند. چنان که گفته شد اعتبار این ویزا به مدت ۹۰ روز است. پس از گذشت از ۹۰ روز، فرد باید از کشور بلاروس خارج شود.

ویزای تحصیلی بلند مدت نوع D بلاروس

برخی افراد نیز قصد دارند تحصیلات عالی خود در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری را در بلاروس بگذرانند. این افراد نیازمند اخذ ویزای بلند مدت هستند. ویزای بلند مدت کشور بلاروس معمولاً تا یک سال اعتبار دارد. این ویزا لازم است که متقاضی بعد از پایان اعتبار ویزا، آن را تمدید کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

برای دریافت ویزای مهاجرتی بلاروس باید مدارکی را ارائه کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی جمهوری بلاروس نیز لازم است برخی مدارک را ارائه کنید.

– پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه

– فرم کامل شده درخواست ویزای تحصیلی

– نامه رسمی دانشگاه و یا مؤسسه علمی معتبر مبنی بر پذیرش متقاضی

– گواهی سلامت جسمانی (باید شامل تست HIV نیز باشد)

– ۲ قطعه عکس با پس زمینه سفید که حداکثر ۶ ماه قبل گرفته شده باشد.

– پرداخت ۶۰ دلار پول نقد برای بررسی مدارک و صدور ویزا

دقت داشته باشید که اگر مدارک شما به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی یا آلمانی باشد، باید مدارکخود را به زبان روسی ترجمه کنید.

ویزای مهاجرتی بلاروس

ویزای کاری بلاروس؛ ویزای مهاجرتی بلاروس

بلاروس یکی از کشور‌های رو به رشد در زمینه اقتصاد و صنایع مختلف است. این کشور فرصت‌های بسیاری را به مهاجران و شرکت‌های بین‌المللی ارائه می‌دهد. به همین جهت، بلاروس مورد توجه تاجران کشور‌های مختلف قرار گرفته است. این کشور مقصدی عالی برای ورود به بازار تجارت جهانی به حساب می‌آید.

اگر کسی قصد تجارت و یا درخواست شغل در کشور بلاروس را داشته باشد باید ویزای کاری این کشور را بعد از ارسال درخواست شغل و مصاحبه اخذ نماید.

انواع ویزای کاری کشور بلاروس؛ ویزای مهاجرتی بلاروس

ویزای کاری کشور بلاروس شامل سه نوع کوتاه مدت، بلند مدت و ترانزیت است. در ادامه هر یک را بررسی خواهیم کرد.

ویزای کاری کوتاه مدت نوع C بلاروس

اعتبار ویزای مهاجرت کاری کوتاه مدت بلاروس ۹۰ روز است و اگر فردی قصد کار یا تجارتی را دارد که کمتر از ۹۰ روز به طول میانجامد، بهتر است این نوع ویزا را اخذ نماید و پس از پایان مدت اعتبار آن از کشور بلاروس خارج شود.

ویزای کوتاه مدت بیشتر برای جلسات کاری، کنفرانس‌ها، آموزش و موارد دیگر اخذ می‌شودو

ویزای کاری بلند مدت نوع D بلاروس

این ویزا برای افرادی است که برای مدت طولانی‌تری قصد ماندن و کار کردن در بلاروس را دارند. ویزای کاری بلندمدت تا یک سال اعتبار دارد و حق ۹۰ روز اقامت را شامل می‌شود. پس از پایان اعتبار این ویزا در صورت نیاز، متقاضی موظف است که اعتبار آن را تمدید کند.

ویزای مهاجرتی بلاروس

مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری بلاروس

دریافت انواع ویزای مهاجرتی بلاروس نیازمند ارائه برخی مدارک است. ویزای کاری نیز از این قاعده مستثنا نیست. مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری این کشور به شرح زیر است:

– فرم درخواست ویزا تکمیل شده

– گواهی سلامت

– یک کپی تأیید شده از مجوز کار متقاضی

– ۲قطعه عکس با پس زمینه سفید که حداکثر ۶ ماه قبل گرفته شده باشد

– گواهی پرداخت هزینه ویزا

دقت داشته باشید که متقاضیانی که زیر ۲۸ سال سن دارند، باید کپی شناسنامه خود را به همراه کپی پاسپورت والدین یا نمایندگان قانونی خود ارائه دهند.

نکته‌ی دیگری که باید در مورد این ویزا بدانید این است که شروع فرآیند دریافت مجوز کار به عهده کارفرماست. به این منظور لازم است که کارفرما یک کپی از گذرنامه کارمند را به همراه مدرک پرداخت هزینه ویزا و فرم درخواست تکمیل شده را به سفارت امور داخلی تحویل دهد. حدود ۱۵ روز طول می‌کشد تا مدارک شما برای صادر شدن مجوز کار بررسی و تأیید شوند. بعد از آن که مجوز کار را دریافت کردید می‌توانید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

ویزای مهاجرتی بلاروس

ویزای توریسی بلاروس

در بین انواع ویزای مهاجرتی بلاروس نوبت به ویزای توریستی این کشور می‌رسد. افرادی که قصد سفر به بلاروس و گردشگری در این کشور را دارند باید ویزای توریستی دریافت کنند. افرادی که می‌خواهند برای دریافت این ویزا اقدام کنند، باید از طرف یکی از شهروندان بلاروس دعوت نامه داشته باشند.

برای حل این مشکل متقاضیان دریافت ویزای توریستی باید به مؤسسات معتبر مراجعه کنند. متقاضی برای اخذ ویزا به این روش، وثیقه‌ای را به عنوان تضمین برگشت به کشور ارائه کند. این وثیقه بعد از بازگشت فرد به کشور خود به او بازگردانده می‌شود.

انواع ویزای توریستی بلاروس

ویزای توریستی بلاروس در سه نوع ۷، ۱۴ و ۲۱ روزه صادر می‌شود. اینکه ویزای شما کدام یک از این سه نوع باشد، طبق درخواست و مدارک شما تعیین می‌شود. همچنین، هزینه‌ای که برای دریافت این نوع ویزا پرداخت می‌کنید بسته به مدت زمان اقامت مشخص می‌شود.

مدارک لازم براش اخذ ویزای توریستی بلاروس

برای دریافت انواع ویزای مهاجرتی بلاروس باید مدارک مختلفی ارائه شود و ویزای توریستی نیز از این قاعده مستثنا نیست. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی بلاروس به شرح زیر است:

– فرم درخواست ویزا تکمیل شده

– رزرو بلیط رفت و برگشت به بلاروس

– رزرواسیون هتل در بلاروس

– تمکن مالی (به همان میزانی که سفارت تعیین کند)

– گواهی اشتغال به کار

– دریافت گواهی سلامت

– ۲قطعه عکس با پس زمینه سفید که حداکثر ۶ ماه قبل گرفته شده باشد.

ویزای مهاجرتی بلاروس

نکات کلی در مورد اخذ انواع ویزای مهاجرتی بلاروس

چند نکته در مورد اخذ ویزای دانشجویی بلاروس وجود دارد که دانستن آن‌ها الزامی است. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که مدت زمان بررسی مدارک و دریافت ویزا معمولاً ۵ روز کاری است. همچنین، اگر درخواست سرویس اکسپرس داشته باشید موظف به پرداخت هزینه اضافه هستید. خوب است بدانید، هزینه‌ای که برای دریافت انواع ویزای مهاجرتی بلاروس پرداخت می‌کنید قابل استرداد نیست. بنابراین، در صورت پرداخت، برگشت صورت نمی‌گیرد.

کشور بلاروس برای تحویل مدارک لازم برای اخذ ویزا، خدمات پیک را نمی‌پذیرد. به این معنی که، شخص برای تحویل مدارک و مصاحبه باید حضوراً اقدام کند.

جمع‌بندی

بلاروس کشوری است که فضای تحصیلی آن استاندارد است. برای تجارت بسیار مناسب است. سطح بهداشت در این کشور بسیار بالا است. موقعیت استراتژیک این کشور باعث شده که تجارت، صادرات و واردات این کشور روند مطلوبی داشته باشد. اقتصاد این کشور در رتبه عالی قرار گرفته است. کشور بلاروس طبیعت بی‌نظیری دارد و زیبایی‌های آن نیز افراد زیادی را به این کشور جذب کرده و می‌کند.

ورود به این کشور برای برخی افراد بدون ویزا امکان‌پذیر است. برخی دیگر نیز مشروط به داشتن ویزای این کشور هستند. انواع ویزای مهاجرتی بلاروس شامل سه دسته تحصیلی، کاری و توریستی است که هر یک از آن‌ها زیرشاخه‌هایی دارند. یکی از خدمات مؤسسه‌ی علم ویرا دریافت ویزای تحصیلی بلاروس است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌ی ۰۹۱۴۲۹۴۱۳۴۸ تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

1 دیدگاه برای “ویزای مهاجرتی بلاروس؛ راهنمای أخذ انواع ویزای کشور بلاروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *