پیشرفت و ترقی هر کشور در زمینه‌های مختلف ریشه در سطح علمی مردم آن کشور دارد. به همین دلیل است که افراد زیادی برای کسب علم و رشد به فکر مهاجرت به کشور‌های دیگر هستند. یکی از کشور‌هایی که توسط دانشجویان بین‌المللی زیادی به عنوان مقصد برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌شود، کشور اوکراین است. در این مقاله قصد داریم شما را با تحصیل در اوکراین و گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین آشنا کنیم.

درباره کشور اوکراین چه می‌دانید؟

اوکراین کشوری واقع در اروپای شرقی است که با کشور‌های روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان، اسلوواکی و رومانی هسمایه است. با زبان رسمی این کشور اوکراینی است اما زبان روسی نیز در این کشور کاربرد بسیاری دارد و به نوعی زبان دوم این کشور به حساب می‌آید.

حکومت اوکراین از نوع جمهوری است و مردم این کشور بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند. فضای حاکم در این کشور، فضایی به دور از هرگونه نژاد پرستی است و همین مسأله مهاجرت و زندگی در این کشور را برای مهاجران راحت‌تر کرده است.

این کشور به لحاظ اقتصادی در سطح مطلوبی قرار گرفته و هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشور‌های اروپایی ارزان‌تر است.

کشور اوکراین ویژگی‌هایی دارد که باعث شده دانشجویان بسیاری از کشور‌های دیگر برای تحصیل به این کشور اروپایی به اخذ ویزای تحصیلی اوکراین و مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

چرا تحصیل در اوکراین؟

تحصیل در اوکراین مزایای بسیاری دارد که به طور خلاصه به بیان برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

آموزش با کیفیت

یکی از ویژگی‌هایی که دانشجویان بین‌المللی را برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین ترغیب می‌کند، سطح بالای آموزش در این کشور است. در گذشته شوروی به جهان ثابت کرد که دانش‌آموزان در آن کشور می‌توانند تجارب دست اولی به دست آورند. امروزه کشور اوکراین توانسته آموزش خود را تا چنین سطحی رشد دهد.

مدرک معتبر

مدارک تحصیلی که این کشور به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند در بیشتر کشور‌های جهان از جمله ایران مورد تأیید هستند. مدارک اکثر دانشگاه‌های این کشور مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران هستند.

تحصیل به زبان انگلیسی

یکی از مزیت‌های تحصیل در اوکراین این است که شما حتماً مجبور به تحصیل به زبان اوکراینی یا روسی نیستید. شما می‌توانید در رشته مورد نظر خود به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنید. این ویژگی از دلایلی است دانشجویان برای أخذ ویزای تحصیلی اوکراین اقدام می‌کنند. علاوه بر این، برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر نیست.

آموزش انعطاف‌پذیر

انعطاف‌پذیری تقویم آموزشی دانشگاه‌های اوکراین از دلایلی است که دانشجویان بین‌المللی به فکر گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین می‌افتند. آموزش در اوکراین به صورت‌های نیمه وقت، تمام وقت و یا آموزش از راه دور ارائه می‌شود.

پذیرش بدون آزمون

گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های اوکراین بسیار آسان‌تر از سایر کشور‌ها است. چرا که ورود به دانشگاه‌های این کشور نیازی به آزمون ورودی ندارد.

هزینه‌های مناسب

هزینه‌های کم تحصیل در این کشور توجه افراد بسیاری را برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به این کشور جلب کرده است.

اخذ ویزای اوکراین

چنان که می‌دانید ویزا در حقیقت مجوز ورود شما به یک کشور است. برای مهاجرت و تحصیل در اوکراین نیز لازم است که قبل از هر کاری ویزای این کشور را اخذ نمایید. در ادامه ویزای تحصیلی اوکراین و دیگر انواع ویزای اوکراین را معرفی خواهیم کرد.

ویزای تحصیلی اوکراین

انواع ویزای کشور اوکراین

شما می‌تواند برای تحصیل، کار، سفر گردشگری و دیگر موارد ویزای کشور اوکراین را در انواع زیر دریافت کنید.

ویزای کوتاه مدت نوع C

ویزای کوتاه مدت نوعی از ویزا است که مدت اعتبار آن کمتر از ۹۰ روز است. فرد با پایان یافتن مدت اعتبار ویزا باید از کشور اوکراین خارج شود. این نوع از ویزا بیشتر برای موارد زیر صادر می‌شود:

– ویزای توریستی اوکراین، برای مقاصد گردشگری.

– ویزای تجاری اوکراین برای خارجی‌هایی که می‌خواهند به منظور کار و تجارت در جلسه یا مصاحبه شرکت کنند.

– ویزای ویزیتور اوکراین، برای افرادی که می‌خواهند با یکی از دوستان خود دیدار خصوصی داشته باشند.

– ویزای درمان پزشکی اوکراین، برای خارجی‌هایی که نیاز به درمان پزشکی در یکی از کلینیک‌های پزشکی اوکراینی دارند.

– ویزای رسانه‌ای اوکراین، برای خبرنگاران خارجی

ویزای بلند مدت نوع D

نوع دیگر ویزا، ویزای بلند مدت است. ویزای تحصیلی اوکراین یکی از انواع ویزای بلندمدت است. این ویزا به گونه‌ای است که بیشتر از ۹۰ روز و معمولاً تا یک سال اعتبار دارد. این نوع از ویزا بیشتر برای موارد زیر صادر می‌شود:

– ویزای کار اوکراین، برای خارجی‌هایی که شغلی در اوکراین پیدا کرده و مجوز استخدام در این کشور را دریافت کرده‌اند

– ویزای تحصیلی اوکراین، برای خارجی‌هایی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند و از یکی از مؤسسه‌های آموزش عالی این کشور، پذیرش گرفته‌اند

– ویزای خانوادگی اوکراین، برای اعضای خانوده خارجی یکی از شهروندان یا مقیم‌های قانونی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

برای اخذ انواع ویزای اوکراین از جمله ویزای تحصیلی این کشور لازم است که برخی مراحل را که در زیر آورده شده‌اند طی کنید.

– پر کردن فرم درخواست: یکی از کار‌هایی که باید در جریان اخذ ویزای تحصیلی این کشور انجام دهید، پر کردن فرم درخواست است. بعد از پر کردن این فرم لازم است آن را پرینت کنید.

– جمع کردن مدارک مورد نیاز در مرحله بعد لازم است تا مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را آماده کنید. اینکه این مدارک چه مواردی هستند و چه نکاتی در مورد این مدارک باید رعایت شود در ادامه این مقاله بیان شده است.

– پرداخت هزینه: در مرحله بعد باید هزینه ویزای تحصیلی اوکراین را پرداخت کنید. نکته‌ای که لازم است بدانید این است که بسته به مؤسسه‌ای که از طریق آن برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید ممکن است مجبور به پرداخت نقدی هزینه و یا پرداخت به صورت حواله بانکی باشید.

– ارسال مدارک: همه مدارکی که در موارد بالا گفته شد آماده کرده و به سفارت یا مرکز درخواست ویزا اوکراین ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اوکراین

به طور کلی برای درخواست انواع ویزای اوکراین به یک سری از مدارک نیاز دارید که ما این مدارک را در لیست زیر برای شما آورده‌ایم. مدارکی که در ادامه ذکر کردیم برای دریافت ویزای تحصیلی اوکراین و دیگر ویزاهای اوکراین مشترک هستند.

– فرم درخواست ویزا که پر شده و پرینت شده باشد (دقت کنید که این فرم حتماً باید امضا شده باشد)

– پاسپورت که باید چند ویژگی داشته باشد: اول اینکه تا سه ماه بعد از تاریخی که اوکراین را ترک می‌کنید اعتبار داشته باشد، دوم اینکه حداقل دو صفحه خالی داشته باشند، مورد سوم اینکه در ده سال گذشته صادر شده باشد

ویزای تحصیلی اوکراین

– دو قطعه عکس که باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند: ابعاد آن‌ها ۳۵ در ۴۵ میلی‌متری باشد، پس زمینه آن‌ها سفید باشد، حداکثر در شش ماه اخیر گرفته شده باشد، عکس باید تمام رخ باشد، عکس باید با کیفیت و واضح باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی اوکراین نیز عکس لازم است.

– بیمه درمانی مسافرتی که حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای کل مدت اقامت شما پوشش می‌دهد

– مدرکی مبنی بر تمکن مالی کافی برای پوشش مدت اقامت شما که به یکی از این روش‌ها نشان داده می‌شود: از طریق صورت حساب‌های بانکی دو ماه گذشته، از طریق فیش حقوقی از سه ماه گذشته، از طریق اظهارنامه مالیاتی سال مالی قبل، از طریق نامه حمایت از طرف کسی که هزینه‌های زندگی شما را تأمین می‌کند. اگر بازنشسته هستید باید مدرکی ارائه کنید که نشان دهد مستمری دریافت می‌کنید.

– بلیط رفت و برگشت سفر

– مدرک پرداخت هزینه ویزای اوکراین

– گواهی پزشکی که شامل تست HIV نیز می‌شود

دقت داشته باشید که مدارکی که در موارد بالا گفته شد برای دریافت هر نوع از ویزای اوکراین لازم است. اگر بخواهید ویزای تحصیلی اوکراین را اخذ نماید علاوه بر مدارک بالا به برخی مدارک اضافی نیاز دارید که این مدارک به شرح زیر هستند:

– نامه اصلی دعوت به تحصیل، صادر شده توسط مرکز دولتی آموزش بین‌المللی اوکراین یا نامه دعوتنامه صادر شده توسط مؤسسه آموزشی اوکراین (نامه پذیرش دانشگاه)

– گواهی پایان تحصیلات عالی / متوسطه (یا هر دوره تحصیلی قبلی)

ویزای تحصیلی اوکراین

هزینه اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

اخذ ویزای اوکراین برای اتباع اکثر کشور‌ها از جمله ایران چیزی در حدود ۶۵ دلار امریکا است.

زمان دریافت ویزا تحصیلی اوکراین

به طور کلی، پروسه دریافت ویزای اوکراین حدود ۱۰ روز طول می‌کشد. اگر که درخواست سرویس اکسپرس داشته باشید و هزینه اضافی پرداخت کنید، می‌توانید این مدت را به ۵ روز کاری کاهش دهید.

مدت زمان بررسی مدارک و صادر شدن ویزای شما به سفارتی که به آن درخواست داده‌اید وابسته است. در مواردی ممکن است بیشتر یا کمتر از زمانی که گفته شد به طول بیانجامد. به همین جهت توصیه می‌کنیم برای اخذ ویزا ویژه ویزای تحصیلی اوکراین بین ۱۰ تا ۹۰ روز قبل‌تر اقدام کنید.

سخن آخر

پروسه دریافت انواع ویزا از جمله ویزای تحصیلی اوکراین نیازمند بررسی جوانب مختلف و ارائه مدارک متفاوتی است. دقت در آماده کردن این مدارک اهمیت بسیاری دارد. چرا که هرگونه خطا در تهیه وآمادگی فرم درخواست و مدارک می‌تواند پروسه دریافت ویزا را به تأخیر بیاندازد. برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور با شماره‌ی ۰۹۱۴۲۹۴۱۳۴۸ تماس گرفته و از مشاوران مؤسسه‌ی مهاجرتی علم ویرا کمک بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *