دانشگاه بیرونی استانبول شرایط پذیرش + شهریه 2021-2022

Biruni universityنام دانشگاه به انگلیسی
2014سال تأسیس
استانبول، ترکیهمحل دانشگاه
خیرمورد تایید وزارت بهداشت
1001+رتبه جهانی
131رتبه کشوری
https://www.biruni.edu.tr   وبسایت رسمی دانشگاه

نگاهی به دانشگاه بیرونی استانبول    

استانبول، شهر بسیار بزرگی در ترکیه است که 15.46 میلیون جمعیت دارد. این کلان‌ شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شد. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان در ۲۰۱۰ انتخاب شده است. لازم به ذکر است که استانبول تنها شهر واقع در جهان است که دو قاره را به یکدیگر متصل می‌کند. این شهر که هم در آسیا و هم در اروپا قرار دارد، در طول هزاران سال پایتخت تمدن های بسیاری بوده است. به دلیل نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم مردم استانبول به ایرانی ها، مقصد بسیاری از مردم ایران در زمینه گردشگری و مهاجرت است.

 این شهر از نظر علمی نیز مورد توجه بسیاری از دانشجویان است. استانبول با بیش از 50 دانشگاه یک مقصد تحصیلی مطلوب به شمار می‌آید و هر دانشجو با کمی تلاش می‌تواند آینده‌ی شغلی خود را در این شهر پیدا کند. چنانچه قصد تحصیل در کشور ترکیه و شهر استانبول را دارید حتما تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تاریخچه دانشگاه بیرونی

دانشگاه بیرونی (Biruni Üniversitesi) یکی از مشهورترین و معتبرترین دانشگاه‌های خصوصی استانبول به شمار می‌آید که در سال 2014 تاسیس شده است. این دانشگاه خصوصی نام خود را از دانشمند نابغه بزرگ اسلام، ابوریحان بیرونی گرفته است. نامی مناسب و همسو با شعار دانشگاه. علی‌رغم تازه تاسیس بودن این دانشگاه، به دلیل دارا بودن مجهزترین آزمایشگاه‌ ‌های ترکیه و مورد تایید بودن وزارت آموزش عالی ترکیه به عنوان یک نهاد برجسته و معتبر شناخته می‌شود و در حال حاضر بیش از 9000 دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه Biruni با هدف کشف و آموزش نسل بعد در راستای خدمت به جامعه در حوزه‌های سلامت گام برمی‌دارد. همچنین دانشگاه آیدین استانبول با عضو بودن در پیمانی مانند بولونیا مورد تایید اتحادیه اروپا و همچنین آمریکاست.

مزایای تحصیل در دانشگاه بیرونی

طیف گسترده‌ای از رشته ها و دپارتمان‌ها: این دانشگاه گسترده ترین برنامه های آموزشی را در قالب 26 برنامه در حوزه‌ی 6 دانشکده، موسسه و مدرسه فنی حرفه ای برای دانشجویان در تقویم آموزشی قرار داده است. بدین ترتیب فرصت یادگیری در هر زمینه‌ای برای دانشجویان فراهم است. در ادامه به شرح مختصری از این مزایا پرداخته‌ایم:

زندگی در پردیس شهری

قرار گرفتن در مرکز شهر، از دیگر مزایای تحصیل در این دانشگاه به شمار می‌آید. قرار گرفتن این دانشگاه در مرکز منطقه توپ‌قاپی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است تا در کنار تحصیل خود از مکان های تاریخی نیز دیدن کنند.

متد آموزشی منحصر به فرد دانشگاه بیرونی

BirBilginOl یک روش کاربردی است که به منظور انتقال و جذب اطلاعات در فرآیند آموزش ایجاد شده است و هدف این متد آموزشی اطمینان از ماندگاری دانش در دانشجو می‌باشد. BirDeHa ، دیگر متد آموزشی است که در راستای مشارکت فعال تعاملی است که برای اطمینان از یادگیری به موقع موضوعات برای رشد و بهبود عملکرد در دانش آموزان ایجاد شده است.

بیمارستان ها و آزمایشگاه های مجهز به فناوری روز دنیا

بیمارستان های این دانشگاه و آزمایشگاه های آن که بخشی از سیستم و برنامه ی آموزشی هستند، برای ارائه خدمات بهتر به کادری مجرب و به روز ترین فناوری ها مجهز شده اند.

تحصیل در دانشگاه بیرونی

اگر به تحصیل در رشته های پزشکی علاقه مند هستید، انتخاب این دانشگاه می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. امکانات آموزشی پیشرفته، فضای بین‌المللی و کادر مجرب دانشگاه عواملی است که هر دانشجو را جهت تحصیل در این دانشگاه ترغیب می‌کند.

دانشگاه بیرونی در مجموع شش دانشگاه نسبت به ارائه برنامه‌های آموزشی اقدام می‌کند. این دانشگاه به دلیل داشتن طیف گسترده‌ای از رشته ها یکی از محبوب ترین دانشگاه ها در میان دانشجویان بین‌المللی به شمار میآید. شش دانشکده دانشگاه بیرونی به شرح زیر می‌باشد.

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندان‌پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی

رشته‌های دانشگاه Biruni

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • مامایی
 • تغذیه و رژیم درمانی
 • فیزیوتراپی
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی کامپیوتر
 • شنوایی سنجی
 • آموزش پیش دبستانی
 • معماری داخلی
 • علوم بهداشت و سلامت
 • گیاه پزشکی
 • بینایی سنجی
 • و… .

رنکینگ دانشگاه بیرونی

نسبت به قدمت کم این دانشگاه و تازه تاسیس بودن آن ، جایگاهی که امروزه در آن قرار دارد بسیار امیدبخش و آینده دار است. همچنین به دلیل فعالیت های گسترده‌ای که دانشگاه Biruni طی برنامه اراسموس (Erasmus) با سایر کشور ها دارد، از رنکینک قابل توجهی در سطح ملی و جهانی برخوردار است. دانشگاه بیرونی طبق گزارش سایت جهانی THE موفق به کسب رتبه 3852 و رتبه ی ملی 131 شده است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه بیرونی

این نکته مورد اهمیت است که برای پذیرش در دنشگاه خصوصی بیرونی همانند سایر دانشگاه ها نیاز به مدرک زبان دارید. این بدین دلیل است که اکثر رشته های این دانشگاه به دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شود. نمره مورد نیاز تافل این دانشگاه ۷۹ و حداقل نمره مورد نیاز تومر (TOMER) 70 است.

همپنین شما میتوانید از مطالب دانشگاه آرل استانبول و مدیپل استفاده کنید و از تجربه موسسه علم ویرا در پذیرش این دانشگاه ها بهره مند شوید.

آزمون های ورودی دانشگاه Biruni

آزمون SAT: کسب نمره 1000 در مجموع. برای رشته های پزشکی کسب نمره  600 از 1200 در بخش ریاضی.

آزمون ACT: کسب حداقل 24 نمره در رشته‌های پزشکی و 18 امتیاز برای سایر رشته ها.

آزمون IB (مقطع دیپلم): کسب 30 نمره برای رشته های پزشکی و 260 نمره برای سایر رشته ها.

دانشجویان خارجی علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه بیرونی باید ابتدا نسبت به ارسال فرم درخواست پذیرش به صورت آنلاین اقدام کرده و سپس مدارک مربوط به پرونده را فراهم کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام

 • ریزنمرات دوره‌های قبل (ترجمه به انگلیسی یا ترکی)
 • مدرک دیپلم (ترجمه آن به انگلیسی یا ترکی)
 • کپی از تمام صفحات مربوطه پاسپورت
 • ویزای دانشجویی
 • نمره آیلتس و تافل برای گرفتن بورسیه های دانشجویی
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • عکس پاسپورتی
 • انگیزه نامه

شهریه دانشگاه بیرونی استانبول

تمامی شهریه های دانشگاه بیرونی استانبول توسط هیئت امنا دانشگاه تعیین می‌شود. به این نکته توجه کنید که شهریه ی پرداختی در دو قسط قابل پرداخت است. دو بازه ی زمانی برای پذداخت اقساط، شامل تایم پذیرش و دیگری قبل از مهلت ثبت نام ترم بهار است. برای دریافت 10 درصد تخفیف شهریه لازم است که دانشجو نسبت به پرداخت تمامی شهریه قبل شروع سال تحصیلی اقدام کند.

پزشکی (انگلیسی)  20000 دلار
پزشکی (ترکی)  17000 دلار  
دندانپزشکی (انگلیسی)  17000 دلار
دندانپزشکی (ترکی)  15000 دلار
داروسازی (ترکی)  10000 دلار
آموزش ریاضیات دبستان (ترکی)  4000 دلار
آموزش زبان انگلیسی (ترکی)  4000 دلار
معماری داخلی (ترکی)  4000 دلار
مهندسی کامپیوتر (ترکی)  4000 دلار
تغذیه و رژیم درمانی (ترکی)  4000 دلار
گفتار درمانی (ترکی)  4000 دلار
پرستاری (انگلیسی)  6000 دلار
مامایی (ترکی)  4000 دلار
فیزیوتراپی ( ترکی)  4000 دلار
شنوایی سنجی ( ترکی)             4000 دلار
رشد کودک (ترکی)  4000 دلار

هزینه های زندگی برای تحصیل در دانشگاه بیرونی

به طور کلی مخارج زندگی بسته به عادت های زندگی هر شخص متغیر است. در ادامه به طور کلی برخی از هزینه های احتمالی برای زندگی دانشجویی را بررسی کرده‌ایم:

هزینه‌ی یک وعده غذا در رستوران معمولی: 15.00 لیر

 بلیط عبور ماهانه ( قیمت ثابت): 170.00 لیر

هزینه سینما برای هر 1 صندلی : 15.00 لیر

هزینه اشتراک ماهانه برای باشگاه بدنسازی: 114.00 لیر

به طور میانگین برای زندگی در استانبول بین 1500 تا 2000 لیر در ماه نیاز دارید.

 خوابگاه و خدمات رفاهی دانشگاه

دانشگاه بیرونی مانند سایر دانشگاه های ترکیه دارای امکانات آموزشی و رفاهی کامل برای دانشجویان است. برپایی سمینار ها و همایش های علمی به صورت سالیانه یکی از فرصت های مهم علمی است که هر دانشجو بسته به رشته ی خود می‌تواند در آن شرکت کند. آزمایشگاه های تخصصی و فوق تخصصی، بانک، کافی شاپ ها، باشگاه های ورزشی و صد ها امکانات رفاهی دیگر از جمله خدماتی است که این دانشگاه برای رفاه حال دانشجویان و کمک در راستای پرورش سطح علمی آنها ارائه می‌دهد.

بورسیه های دانشگاه بیرونی

این دانشگاه مفتخر است، در راستای کمک و قدردانی از دانشجویان موفق نسبت به دادن بورسیه پیشگام باشد. بورسیه های اعطا شده توسط دانشگاه بیرونی بین 25، 50 و 100 درصد متغیر است. بنابراین این امکان به دانشجویان داده می‌شود تا با هزینه های کمتر مهارت مورد نیاز را کسب کنند. آن دسته از دانشجویانی که در برنامه های آموزش عالی دانشگاه بیرونی پذیرفته شده اند، اگر گواهی مهارت به زبان ترکی را نداشته باشند، باید دوره های یک ساله زبان را پشت سر بگذارند.

مزایای بورسیه تحصیلی

خوابگاه های دانشجویی رایگان: آن دسته از دانشجویانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی می‌شوند، امکان اسکان در خوابگاه های دولتی این دانشگاه را دارند.

بیمه درمان رایگان: خدمات درمانی و پزشکی دانشجو به صورت رایگان انجام می‌شود.

تحصیل رایگان: با گرفتن بورسیه دیگر نگران پرداخت هزینه های تحصیلی نباشید زیرا تمامی هزینه های مربوط به تحصیل شما توسط دانشگاه پرداخت می‌شود.

دوره زبان ترکی رایگان: دانشجویانی که موفق به کسب مدرک زبان خود نشده اند می‌توانند به صورت رایگان در دوره‌ی یک ساله زبان ترکی شرکت کنند.

سخن پایانی

دانشگاه بیرونی استانبول (Biruni University) یکی از برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه به حساب می‌آید که هر ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از کشور های جهانی است. به دلیل تبادلات گسترده‌ای که با کشور های اروپایی و آمریکا دارد، از اعتبار بالایی برخوردار است. اگر تصمیم خود را برای تحصیل در ترکیه گرفته‌اید، این دانشگاه می‌تواند با ارائه‌ی خدمات تحصیلی برتر آینده‌ی شغلی درخشانی را برای شما فراهم کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟
فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *